Bu gece Kader Gecemiz¸ Mübarek olsun!

Kim bilir; belki bu gece¸ yapacağımız bir dua¸ huşu içinde kılcağımız iki rekatlık namaz bizi nefsimizin yörüngesinden çıkarıp hidayet yoluna götürür de Kader Gecemiz olur... Kadir Gecemiz Mübarek Olsun!...

Kim bilir; belki bu gece¸ yapacağımız bir dua¸ huşu içinde kılcağımız iki rekatlık namaz bizi nefsimizin yörüngesinden çıkarıp hidayet yoluna götürür de Kader Gecemiz olur… Kadir Gecemiz Mübarek Olsun!…

Ramazanı sultan yapan etkenlerin bir diğeri de içinde barındırdığı Kadir Gecesi’dir. İçinde bir çok güzellikler vardır. Bunlardan birisi de yapılan ibadetlere ve okunan Kur’ân ayetlerine verilen sevabın en çok olduğu gece olmasıdır.

Ramazanın son on günü içinde hassaten 27. Gecesinde bu geceyi idrak ediyoruz. Bu Cenâb-ı Allah’ın bize büyük bir ihsanıdır¸ bir nevî ikramlarındandır.

Bu gece mü’minler dilleri döndüğünce tesbihler¸ salâvatlar ve Kur’ân’dan sureler okumakta; güçleri yettiğince namaz kılmakta¸ ibadetler etmektedir.

Adeta sabrın¸ iman ve itaatin bir nevî doruk noktasıdır. Allah tarafından verilen bunca maddî ve manevî nimetlere karşı bir nevî kadirşinaslık örneğidir.

Kur’ân-ı Kerim’in bu gece indirilmiş olması sebebiyle¸ Allah’ın rızası dahilinde bunu bir karşılama ile kutlamaktır. Aynı zamanda bize Kur’ân’ı öğreten Muallim-i Ekber Hz. Muhammed’e (asm) de salâvatlar göndererek sevicimizi paylaşmaktır.

Rabbimiz bu karşılamayı hakkı ile yapan ve her daim yolunda gidenlerden eylesin bizi.

Bu vesile ile Ramazan Rehberi okurlarının Kadir Gecesi’ni Tebrik ederiz.