Dünyaca ünlü futbolcu Anelka’dan oruç çağrısı

Anelka¸"Ramazan ayına saygım çok büyük¸ Ramazan aylarında oruç tutmak o kadar zor bir şey değil¸ aslında hiç zor değil¸ ben tuttum¸ hem de çok kez¸ Ramazan aylarında oruç tutup¸ futbol oynamanın hiçbir zararını görmedim." dedi.

Eski Fenerbahçeli Chelsea’nin müslüman forveti Anelka¸ oruç ile ilgili açıklamalar yaparak¸ “Ramazan’da oruç tutup¸ futbol oynamanın hiçbir zararını görmedim.” dedi.

Anelka¸ “islamiyet bir yaşam tarzı¸ ben islamiyeti neden seçtim çünkü benim hayatıma en uygun yaşam tarzı islamdı¸ bu şekilde kendimi bulabildim ve kendimi rahat hissettim¸ islamiyet tamamen benim özelimdir” diye konuştu.

Müslüman olmam İngilizleri rahatsız ediyor
Fransız futbolcu müslüman olmasının İngiliz basınını çok rahatsız ettiğini söyleyerek şöyle konuştu¸ “ben islamiyeti seçince¸ Ortadoğu’da futbol oynamak istediğimi yazdılar¸ halbuki ben böyle bir açıklama yapmamıştım ama basın ben müslüman olduktan sonra çok üstüme geldiler”.

Anelka¸ Ramazan aylarında oruç tuttuğunu da söyledi ve “Ramazan ayına saygım çok büyük¸ Ramazan aylarında oruç tutmak o kadar zor bir şey değil¸ aslında hiç zor değil¸ ben tuttum¸ hem de çok kez¸ Ramazan aylarında oruç tutup¸ futbol oynamanın hiçbir zararını görmedim.” dedi.