Google Earth'ten Ramazan'a Özel 3D Cami Turu

Google Earth geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de Ramazan ayına özel bir uygulama gerçekleştirerek¸ sistemindeki 98 adet 3D camiyi internet üzerinden ziyarete açıyor.

Türkiye’nin tarihî ve turistik eserlerini Google Earth üzerinden 3 boyutlu olarak sergileyen www.3DLocationEarth.com¸ geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de Ramazan ayına özel bir uygulama gerçekleştirerek¸ sistemindeki 98 adet 3D camiyi internet üzerinden ziyarete açıyor.

Tamamen bir Türk girişimi olan ve şu anda “Dünya genelinde Google Earth üzerinde en fazla sayıda 3 boyutlu binaya sahip tek firma” ünvanını elinde bulunduran site¸ Edirne’den Kars’a Türkiye’nin dört bir yanındaki önemli pek çok tarihî camiyi haritadaki gerçek yerlerinde ücretsiz olarak sergiliyor.

www.3dlocationearth.com/kategoriler/camiler linkinde yer alan uygulama ile¸ ülke genelindeki önemli camilerin 3 boyutlu modelleri¸ haritadaki gerçek yerlerinde sergileniyor.

Bu sayede aralarında; Sultanahmet¸ Süleymaniye¸ Fatih¸ Selimiye¸ Bursa Yeşil Cami ve Ulu Cami¸ Ankara Hacı Bayram Camii ve Türbesi¸ Antalya Yivli Minare Camii¸ Sivas Ulu Camii¸ Konya Alaaddin Camii gibi eserlerin de olduğu camiler hem Türkiye’den¸ hem de dünyanın her noktasından online olarak ziyaret edilebiliyor.

Ayrıca sistem sayesinde Mekke’de bulunan mukaddes Kâbe de 3 boyutlu gezilebiliyor.