Müslümanlar ilk teravih için camilere akın etti

2011 Ramazan ayının teravih namazı büyük bir coşku ve mahşeri kalabalıklar eşliğinde kılındı.
İslam dünyası onbir ayın sultanı Ramazan'a kavuştu. Camiler¸ bayram havasına bürünürken¸ minarelerden yayılan kandil ışıklarıyla birlikte bütün şehirler Ramazan'ın rengini aldı

Ramazan ayının ilk teravih namazı büyük bir coşku ve mahşeri kalabalıklar eşliğinde kılındı.

Genci yaşlısı¸ işçisi memuru¸ fakiri zengini yan yana saf tuttu; Ramazan'a kavuşmanın şükrüyle ellerini semaya açtı.

Anadolu'nun her köşesine başka bir heyecanla gelen Ramazan ayı¸ dünyanın başkenti İstanbul'da daha da bir başka karşılandı.

Camiler gülsuyu ile yıkanıp mahyalarla gelin gibi süslenip ilk misafirlerini ağırlamanın keyfini yaşarken¸ mü'minler çocuklarıyla birlikte camileri doldurdular.

İslam dünyası Ramazan'ı ayında hüzünlü

Ülkemizde Ramazan ayı büyük bir mutluluk içinde karşılanırken¸ komşumuz Suriye'de müslümanlar¸ baskıcı rejimin tank paletleri altında Ramazan arefesi yaşadılar.

Başta Hama olmak üzere çoğu kentte camilerde namaz kılınmasına bile müsaade etmeyen baskıcı Suriye rejimi¸ günboyu yaptığı saldırılarda yaklaşık 150 den fazla Suriyeli müslümanı şehit eti.

Bizler İstanbul'da teravih namazı kılarken baskıcı Suriye rejimi¸ Hama sokaklarında müslümanların canlarına kastetmeye devam ediyordu. 

Filistin başta olmak üzere İslam coğrafyası zulüm altında inlerken¸ Somali'de ise binlerce insan aclıkla pençeleşiyor.

Ramazan ayını fırsat bilip camilere koşan milyonlarca müslüman¸ İslam aleminin kurtuluşu için gözyaşı döküp dualar etti.