NAMAZ & TERAVİH

 • Kıldığınız namazın kabul olup olmadığına dair şüpheler duyuyor¸ "0lmadı bir daha kılayım" gibi vesvese halimi yaşıyorsunuz? Namaz kılarken beyninizi kemiren vesvese illetinden kurtulmanın çaresini mi arıyorsunuz?

  Namaz Kılarken Vesvese mi Yaşıyorsunuz?

  Kıldığınız namazın kabul olup olmadığına dair şüpheler duyuyor¸ "0lmadı bir daha kılayım" gibi vesvese halimi yaşıyorsunuz? Namaz kılarken beyninizi kemiren vesvese illetinden kurtulmanın çaresini mi arıyorsunuz?
 • Enderun usulü teravih namazı¸ Osmanlı iç teşkilatında¸ sarayda¸ Hırka-i Saadet'te¸ saray camileri¸ büyük cami ve dergahlarda kılınırmış.

  Enderun Usulü Teravih Namazı Böyle Kılınır

  Enderun usulü teravih namazı¸ Osmanlı iç teşkilatında¸ sarayda¸ Hırka-i Saadet'te¸ saray camileri¸ büyük cami ve dergahlarda kılınırmış.
 • Bayram namazları yılda iki kere kılındığı için¸ kılınış şekli unutulabiliyor. Unutanlar ve bilgilerini tazelemek isteyenler için "Bayram Namazı Nasıl kılınır?" Hem okuyun¸ hem izleyin...

  Bayram Namazı nasıl kılınır? Görüntülü anlatım / VİDEO

  Bayram namazları yılda iki kere kılındığı için¸ kılınış şekli unutulabiliyor. Unutanlar ve bilgilerini tazelemek isteyenler için "Bayram Namazı Nasıl kılınır?" Hem okuyun¸ hem izleyin...
 • Teravih Namazı (Heba Ettiğimiz İlahi Lütuf)

  Teravih namazı¸ Ramazan ayının en mühim nafile ibadetlerindendir. Ancak¸ namazın heybeti ve Ramazan ayının manası ile bağdaşmayacak bir teravih namazı¸ belki de vebal altına girmemize neden olabilir.
 • Gece ibadeti Ramazan ayının farklılıklarındandır. Teheccüd namazı¸ gece Kur’an tilaveti¸ zikir bu ayda yapmamız gerekenlerdendir. Bu ayda¸ gece Rabbi için ayakta kalanlardan olmaya alışalım.

  Gece kıyamı ve Cemaatle Namaz

  Gece ibadeti Ramazan ayının farklılıklarındandır. Teheccüd namazı¸ gece Kur’an tilaveti¸ zikir bu ayda yapmamız gerekenlerdendir. Bu ayda¸ gece Rabbi için ayakta kalanlardan olmaya alışalım.