Ramazan Rehberi¸ TVNET’in konuğu oldu.

Sanal dünyada dört yıldır hizmet veren Ramazan ayına özel sitemiz Ramazan Rehberi¸ TVNET’in sabah kuşağına konuk oldu.

TVNET’te Ahmet Rıfat Albuz’un sunduğu “Her Sabah”  programında  “Sanal Âlemde Ramazan” konu edildi. Programın konuğu ise Ramazan Rehberi sitemizin Yayın Yönetmeni C.Nihat Topcu oldu.

Sanal alem “kutsal bilgi kaynağı mı yoksa kirli bilgi kaynağı mı” sorusunun sık sık sorulduğu bir dönemde sanal dünyada yer alan dini içirikli bilgilerin doğruluğunun tartışılır olduğunu söyleyen Nihat Topcu¸ oruç tutan Müslümanların ibadetleriyle ilgili sorularını iyice araştırıp emin oldukları kaynaklara sormaları gerektiğini söyledi.

Kopyala yapıştır yöntemi ile doğru olmayan bir bilginin çok alanda yer alıyor olmasının insanların zihninde “çok yerde varsa doğrudur” intibaı yaşattığını söyleyen Ramazan Rehberi Yayın Yönetmeni Nihat Topcu¸ Diyanet İşleri Başkanlığı’na çağrıda bulunarak sanal alemde din adına herkesin yorum yapmasına bir sınırlama getirilmesini istedi.

Ramazan Rehberi’nin dört yıldır titizlikle yayın yaptığını ifade eden Topcu¸ gerek destek veren çalışma arkadaşlarına ve gerekse okuyuculara teşekkür etti.