Ramazan'da TV'ler Hazır

HİLAL TV’de RAMAZAN

İFTAR SAATİ: Yusuf Özkan Özburun ve Süleyman Erkişi¸ birbirinden güzide konukları ile iftarın sevincini Başakşehir Sular Vadisi'nden sizlerle paylaşıyorlar…SAHURDAN SEHERE: Ahmet Bulut¸ güzel sohbet¸ birbirinden güzide konukları ile Başakşehir Sular Vadisi'nden sahurun bereketini sizlerle paylaşıyor…

 

TRT'nin Ramazan programı

TRT¸ ramazan boyunca haftada iki gün 6 ülkeden canlı yayın gerçekleştirecek. Canlı yurt dışı bağlantıları¸ haftada iki gün 15-20 dakika olarak gerçekleştirilecek. TRT'de ramazan programı:

TRT'den alınan bilgiye göre¸ kurum tarafından ramazan ayında yayınlanacak program yelpazesi için uzun süredir hazırlık yapılıyor. Bu kapsamda¸ iftar programı içinde ''Dünyada Ramazan'' isimli bölüme yer verilecek. Canlı yurt dışı bağlantıları¸ haftada iki gün 15-20 dakika olarak gerçekleştirilecek.

Yurt dışı bağlantıları çerçevesinde¸ yarın ve 22 Ağustosta Kosova-Prizren¸ 28 ve 29 Ağustosta Suriye-Halep¸ 4 ve 5 Eylülde Irak-Kerkük¸ 18 ve 19 Eylülde Bosna Hersek-Saraybosna ve Eylül ayı içerisinde Gürcistan-Batum ve Ahıska'dan izleyiciye seslenilecek.

Irak¸ Kosova¸ Bosna Hersek ve Saraybosna'daki yayınların kesinleştiği¸ Gürcistan ve Suriye'de de teknik bir sorun olmaması halinde toplam 6 ülkeden canlı yayın yapılacağı belirtildi. Bu yayının iftar programı olarak ilk defa gerçekleşecek bir yayın formatı olduğu ifade edildi.

-İLK CANLI YAYIN ŞANLIURFA'DAN-

TRT tarafından değişik illerde canlı yayın yapılacak ''Anadolu'da Ramazan'' adlı bölüm de¸ iftar programı içinde yer alacak.

Bu program için Türkiye'nin doğu ve batı illerinde iki ayrı ekip görevlendiren TRT'nin ilk canlı bağlantısı¸ ramazanın ilk günü olan yarın Şanlıurfa'da gerçekleştirilecek.  

Şanlıurfa'nın ardından¸ 22 Ağustosta Kastamonu¸ 23 Ağustosta Mardin¸ 24 Ağustosta Bolu'da¸ 25 Ağustosta Diyarbakır¸ 26 Ağustosta Eskişehir¸ 27 Ağustosta Bingöl¸ 28 Ağustosta Bilecik¸ 29 Ağustosta Erzurum¸ 30 Ağustosta Bursa¸ 31 Ağustosta Gümüşhane¸ 1 Eylülde Tekirdağ¸ 2 Eylülde Trabzon¸ 3 Eylülde Çanakkale¸ 4 Eylülde Rize¸ 5 Eylülde Balıkesir¸ 6 Eylülde Ordu¸ 7 Eylülde İzmir¸ 8 Eylülde Sivas¸ 9 Eylülde Denizli¸ 10 Eylülde Kayseri¸ 11 Eylülde Antalya¸ 12 Eylülde Nevşehir¸ 13 Eylülde Isparta¸ 14 Eylülde Konya¸ 15 Eylülde Amasya¸ 16 Eylülde Mersin¸ 17 Eylülde Samsun-Vezirköprü¸ 18 Eylülde Osmaniye'de¸ 19 Eylülde Çankırı'dan canlı yayın yapılacak.

TRT¸ 15 Eylülde Kadir Gecesi yayınını Amasya'daki 2. Beyazıt Camisi ile Bosna Hersek'in Gorajde kentindeki 15 bin kişilik camiden dönüşümlü olarak gerçekleştirecek.

-ÇOCUKLAR UNUTULMADI

TRT-1 ekranlarında ''Ramazan Sevinci'' adlı iftar programı¸ Topkapı Sarayı'ndan canlı olarak yayınlanacak. Sunuculuğunu Bekir Develi'nin yapacağı programa¸ seyircilerin de katılımı sağlanacak. Her gün iki konuğun yer alacağı programda müziğe de yer verilecek.

''Sabırlı İşler'' adlı programda¸ pilotluk¸ madencilik gibi meşakkatli meslek dallarında çalışanların iftar günlüğü anlatılacak. Programın içinde her gün bir Anadolu iline 10 dakika süre ile bağlanılacak.

Ramazan süresince program çeşitliliğine yer verecek olan TRT¸ çocuklara yönelik de iki ayrı çizgi film hazırladı. ''Elif'in Günlüğü'' ile ''Oruç Sözlüğü'' animasyonları¸ ramazan boyunca TRT ekranlarında olacak.

''Foto Ramazan'' adlı programda¸ fotoğraflarla ramazan hikayeleri anlatılacak. Program süresince¸ zaman zaman Mekke ve Medine'den canlı bağlantılar gerçekleştirilecek.

''Sahur Zamanı''¸ ''Gece Kahvesi''¸ ''Ramazan ve Hatırlattıkları/Telve''¸ ''Minyatür Dilinden''¸ ''Minyatürle Anlatılır Aşk''¸ ''Anadolu'da Oruç Mevsimi''¸ ''Gönül Makamı''¸ ''Sufi Klipler''¸ ''Ramazan Güzeldir''¸ ''Kısaca Ramazan''¸ ''Sadece 5 Dakika''¸ ''İftar Sofrası'' ve ''Akdeniz'de Asırlık Çınar: Endülüs''¸ TRT'nin diğer ramazan programları olarak ekrana getirilecek.

 

DOST TV Ramazan'da Hatm-i Şerif Sizlerle…

Ramazan Ayı Boyunca Dost TV Kur'an dinlemeye doyamayacaksınız. Bu Ramazan hergün Hatm-i Şerif 00:00-04:45-13:30 'da sizlerle…

 

KANALTÜRK Ramazan'da Gönül Bahçesi'nden seslenecek

Kurtlar Vadisi ve Kurtlar Vadisi Pusu'daki 'Ömer Baba' rolü ile topluma önemli mesajlar veren tiyatro sanatçısı Emin Olcay¸ Ramazan'da yeni yüzüyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

Kanaltürk'te bir ay boyunca yayınlanacak 'Gönül Bahçesi' adlı mini dizide her gün farklı bir konu işlenecek. Dizide öğretmen emeklisi Hikmet Bey'i oynayan Olcay¸ hayatın içinden kesitler ve yaşanmış hikâyeler anlatıyor.

Hikmet Ulupınar¸ İstanbul'da yaşayan¸ eşini kaybetmiş emekli bir öğretmendir. En çok sevdiği şey ise yaşadıklarını ve yazdıklarını insanlarla paylaşmaktır. İlk beş bölümü çekilen dizinin şu sıralar seslendirmesi yapılıyor. 'İzleyici dizide nasıl bir karakterle karşılaşacak?' sorusuna Olcay¸ “Her bölümde farklı bir yüz olacak. Özellikle Ömer Baba karakterinden farklı olmasına özen gösterdim. İnsanlar fötur şapkalı farklı bir yüzle karşılaşacaklar.” diyor. 'Gönül Bahçesi'¸ Ramazan boyunca 20.05'te ekrana gelecek. Eylülde neyzen oğlu Emrah Olcay ile Samsun'daki Yeşilyurt AVM'de sahneye çıkmayı da planlayan Emin Olcay¸ Kurtlar Vadisi Pusu'nun çekimlerine de yakında başlayacaklarını söyledi.

KANAL A: Muhammed Alpkent'in sunduğu Gecenin Nuru¸ İstanbul Ümraniye'den canlı olarak ekranlara geliyor. 02.45'teki programda Ramazan'a dair sohbetler ekrana geliyor.

STAR TV: Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun hazırlayıp sunduğu Sahur programı 02.40'ta yayınlanıyor. Ünlü sanatçıların konuk olacağı gecede konuklar Ramazan ayını değerlendiriyor.

TV8: “Erkan Tan ile Ramazan” Sahur'da 03.00'ten itibaren izleyiciyle buluşuyor. Programda eski Ramazanlar konuşulacak.

Ramazan maneviyatı Kanal 7'de…

Bu Ramazan'da Mustafa Karataş¸ Yaşar Alptekin iftarda¸ Ömer Döngeloğlu sahurda Kanal 7 ekranlarından sofralarınıza konuk olacak.

İftar¸ Sahur ve Ramazan’a özel programlarıyla Ramazan ayının coşkusu Kanal 7 ekranında yaşatılıyor. İlahiyatçı Doç. Dr. Mustafa Karataş¸ sanatçı Yaşar Alptekin ve Tasavvuf müziği sanatçısı Sedat Uçan İftar Saati’nde¸ Ömer Döngeloğlu ise Sahur Vakti’nde Ramazan boyunca Kanal 7 izleyenleriyle buluşacak.

Ömer Döngeloğlu’nun etkileyici anlatımıyla İslam tarihinden olaylar¸ Asr-ı Saadet yaşamına ve Ramazana özel tüm güzellikler Sahur Vakti’nde Kanal 7’de… Sahur Vakti’nde Kur’an-ı Kerim¸ naat ve ilahilerle sahurun bereketi Kanal 7 ekranından izleyicilerle buluşuyor.

KANAL 1’de Uyan Ey Gözlerim

Ünlü konuklar¸ en sevilen ilahiler¸ Ramazan ruhunu yansıtan sıcak sohbetler Kanal 1’in Ramazan’a özel yeni programı “Uyan Ey Gözlerim”de sizlerle buluşacak.

Gazeteci-Yazar Ayşe Böhürler’in yapımcılığını üstlendiği “Uyan Ey Gözlerim”¸ Ramazan ayı boyunca sahurlarınıza eşlik edecek.

“Uyan Ey Kalbim”¸ Murat Doğru’nun sunumu ile 20 Ağustos Perşembe gecesi saat 02:40'ta başlayacak ve Ramazan ayı boyunca Kanal 1 ekranlarında devam edecek…