Sami Yusuf'tan İstanbul'a özel konser

Sami Yusuf’  ¸ 2 yıl önce Feshane’ de düzenlenen ve 50 Bin kişinin katılımıyla gerçekleşen konserin ardından Harbiye’nin müthiş atmosferinde hayranlarına unutulmaz bir müzik ziyafeti sunacak.

Azerbaycan asıllı ‘Sami Yusuf’ Temmuz 1980 tarihinde Tahran'da doğmuş¸ müzisyen bir ailede yetişmiş ve müzik hocalığını daha genç yaşlardan itibaren babası yapmıştır. Henüz on sekiz yaşındayken dünyanın en prestijli müzik kurumlarından biri olan Londra Kraliyet Müzik Akademisi’nde bestecilik alanında çalışmalarını yürütmek için burs kazanmış genç bir müzisyen¸ 7 den 70 e değişik kültür ve milletlerden hayranı olup¸ sıcak ve sempatik tavırlarıyla da dinleyicilerinin beğenisini topluyor.

Müzik teorisi ve Orta Doğu makamları hakkında geniş bilgilere sahip olan ‘Sami Yusuf’ davudi sesi¸ güçlü yorumu ile başta İngiltere olmak üzere Avrupa ve Uzakdoğu’da ciddi bir dinleyici potansiyeline sahip oldu.

‘Sami Yusuf’ evrensel tınılara yer verdiği albümünü farklı dillerde seslendirmiş¸ bu sayede farklı kesimlere ve farklı milletlere hitap ederek çalışmalarına evrensel bir boyut kazandırmıştır. Kendine özgü tarzı¸ müziği¸ sesi ve pozitif kişiliği ile her gün yeni kitlelerin sevgisini kazanmaya devam etmektedir.

Şöhreti kıtalara uzanan dünyaca ünlü sanatçı¸ dini temaları ve toplumsal konuları müzik dili ile ifadelendirmesi bu anlatım biçimini kliplerle görsel öğelerle desteklemiş olması da bu başarısında etkin rol oynamıştır.