Viyana Belediye Sarayında Ramazan İftarı

Viyana Belediye Başkanı Michael Haeupl¸ Müslüman toplumunun ileri gelenlerine belediye sarayında iftar yemeği verdi. Belediye Başkanı iftarda yaptığı konuşmada  "Müslümanlarla içi içe yaşamaktan çok mutluyuz" dedi.

Haeupl¸ Ramazan ayında verilen iftar yemeklerinin artık belediye sarayının geleneği haline geldiğini belirterek¸ “Viyana’daki Müslümanlarla yan yana değil¸ bir arada yaşamaktan büyük memnunluk duyduğunu” söyledi.

Vİyana Belediye Başkanı Michael Haeupl¸ şehirdeki Müslüman toplumunun ileri gelenlerine belediye sarayında iftar yemeği verdi. İftar yemeğine¸ büyük çoğunluğu cami eksenli Türk dernek temsilcilerinden oluşan yaklaşık 300 kadar kişi katıldı. Konuklarına hitaben kısa bir konuşma yapan Haeupl¸ Ramazan ayında verilen iftar yemeklerinin artık belediye sarayının geleneği haline geldiğini belirterek¸ “Viyana’daki Müslümanlarla yan yana değil¸ bir arada yaşamaktan büyük memnunluk duyduğunu” söyledi.

Bu yılki iftar yemeğinin erken genel seçim öncesine denk geldiğini ve bu sebeple seçim yatırımı yapmak suçlandıklarını ifade eden Haeupl bu iddiaları ciddiye almamak gerektiğini söyledi. Haeupl¸ şehrin 23. bölgesinde tahsis edilen arsaya yapılan Müslüman mezarlığının 3 Ekimde hizmete gireceğini de duyurdu.

Fotoğraflar: RamazanRehberi Arşivi